Kínai sírrablók akadtak fenn
Több mint egy tucatnyi ősi sírt fosztott ki egy banda
A nyomozók szerint egy tíztagú tolvajbandából hatan tavaly április és idén január között öt megyében 14 sírt túrtak fel és vitték el belőlük az értékes műtárgyakat.
2015.04.17 00:30MTI
freedigitalphotos.net/tiverylucky
Több mint egy tucatnyi ősi sírt fosztott ki egy banda a kelet-kínai Anhuj tartományban, a gyanúsítottakat elfogták és őrizetbe vették - számolt be a kínai média szerdán.
A nyomozók szerint egy tíztagú tolvajbandából hatan tavaly április és idén január között öt megyében 14 sírt túrtak fel és vitték el belőlük az értékes műtárgyakat.
Az eddigi bizonyítékok tanúsága szerint a kincskeresők Han-dinasztiabeli (Kr.e. 202-Kr.u. 220), Tang-kori (618-907) és Szung-dinasztia (960-1279) idejéből való sírokat gyaláztak meg és fosztottak ki.
Az eltulajdonított értékek között voltak például bronz tükrök, tálak, tányérok és víztároló edények. A hatóságok eddig 31 elrabolt tárgyat azonosítottak, foglaltak le és helyeztek állami szintű védettség alá.
A csoport Nanling megyében bukott le, és tagjainak ott is kell majd bíróság elé állniuk. Jelenleg az ügyészek dolgoznak a vádirat elkészítésén.
Kínában nem ritkák a sírrablások, illetve azokra tett kísérletek, s a helyi kormányzatok általában arra panaszkodnak, hogy képtelenek a veszélyeztetett területek védelmére, műszaki és anyagi forrásaik egyaránt elégtelenek az őrzés biztosításához.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


