Dzsessz
Borlai Gergő nemzetközi csapatával a Müpában játszik
Nemzetközi csapattal lép fel a legjobb hazai dobosok között számon tartott Borlai Gergő március 17-én a Művészetek Palotája (Müpa) Fesztivál Színházában.
2015.03.08 01:30MTIA Müpa Jazzműhely sorozatába tartozó koncert címe Divided Concert No. 2, amely utal Borlai Gergő öt évvel ezelőtti, Divided című koncertjére. A dzsessztől a metálon át az elektronikáig jártas zenészek ebben a felállásban most először lépnek színpadra. A magyar zenész mellett a 2010-es csapatból ismét ott lesz a vietnami származású, Párizsban élő gitáros-zeneszerző, Nguyen Le - közölték a szervezők az MTI-vel.
Az 56 éves Nguyen Lének az avantgárdtól a world fusionig terjedő produkciói, köztük Jimi Hendrix Projectje jól ismert és elismert a világ zenei életében. A március 17-i koncerten a másik gitáros a norvég Eivind Aarset lesz, aki a 2014-es Jazztavaszon saját Dream Logic Quartet elnevezésű formációjával aratott nagy sikert a Müpában. Az 53 éves Aarset a kilencvenes évek óta meghatározó alakja a nemzetközi dzsesszéletnek: debütáló, Electronique Noire (1998) című albumát sokan a Miles Davis utáni elektronikus dzsessz egyik legjobb próbálkozásának tartják. Az alkalmi kvartett negyedik tagja, A 42 éves Gustaf Hielm Stockholmból érkezik, egyéni basszusgitárjátéka a dzsessztől a metálig (Pain of Salvation, Meshuggah) sokféle zenében hallható.
A még mindig csak 36 éves Borlai Gergő csodagyerekként indult, 3 évesen kezdett dobolni, 12 évesen már a Grencsó Kollektíva tagja volt. Később készített három szólólemezt, 250 másikon pedig közreműködött. Számos hazai formációban fordult meg, köztük az In Line-ban, a Boom Boomban, a László Attila Quintetben és a European Mantrában. A kezdetektől a magyar zenei élet legnagyobb képviselői, köztük Presser Gábor, Horváth Charlie, Babos Gyula, László Attila foglalkoztatják.
A külföldi sztárok közül játszott együtt mások mellett Gary Willisszel, Scott Kinseyvel, Scott Hendersonnal, Matthew Garrisonnal, Tim Lefebvre-vel, Steve Tavaglionéval, Walt Fowlerrel, Bob Mintzerrel, Hiram Bullockkal, L. Shankarral, Vernon Reiddel, Iain Ballamyval, Al DiMeolával, Terry Bozzióval vagy Hadrien Feraud-val.
Jelenleg Barcelonában él és tanít, a világ legrangosabb ütős fesztiváljainak fellépője, vezető hangszermárkák képviselője. Előszeretettel próbálja ki magát a legváltozatosabb stílusokban, a színes játéktechnika mellett hangszereinek akusztikai tulajdonságait is rendkívül igényesen igazítja az adott zene elvárásaihoz. Koncertjei különleges eseménynek számítanak Magyarországon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:52 Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
- 20:51 A tengerbe omlott egy sziklafal Biarritzban, maga alá temetve embereket
- 18:50 Franciaországban újból megdőlt a melegrekord
- 16:49 Olaszországban öten meghaltak a hőségben
- 14:48 Mágneses drónnal fegyvereztek le egy késes bűnözőt Kaliforniában
- 12:46 Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál
- 10:45 Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


