Üveggömbök, koporsók, kalapok várják a látogatókat
A Múzeumok Hosszú Éjszakája Bécsben
Kilencedik alkalommal rendezik meg Ausztriában a Múzeumok Hosszú Éjszakáját. Csak Bécsben közel száz kiállítóhely várja az érdeklődőket október 4-én.
2008.09.16 23:30ma.huAz Osztrák Köztévé, az ORF kezdeményezésére kilencedszer rendezik meg a Múzeumok Hosszú Éjszakáját Ausztriában. A tavaly országszerte több mint 390 ezer látogatót vonzó rendezvényhez idén hatszáz múzeum csatlakozott, amivel ismét rekordot döntöttek. A legtöbben Bécsben éltek az éjszakai múzeumlátogatás lehetőségével, itt tavaly 192 ezren vándoroltak kiállításról kiállításra.
A sláger az Albertina és a Naturhistorisches Museum volt 13 ezernél illetve 11 ezernél is több látogatóval, míg a Kunsthistorisches Museum programjain több mint nyolcezren vettek részt. Idén az osztrák fővárosban 97 múzeum és gyűjtemény tárja szélesre kapuit október 4-én, este 6 és éjjel 1 óra között. A zászlóshajók – az Albertina, a MuseumsQuartier vagy a Wien Museum intézményei – mellett olyan különlegességek is szerepelnek a kínálatban mint az Üveggömb Múzeum, a Kalap- és Cipőmúzeum vagy a Temetkezési Múzeum, ahol a vállalkozókedvűek belefeküdhetnek a koporsókba, megismerhetik a halottak kozmetikai konzerválásának műhelytitkait vagy saját koporsót barkácsolhatnak maguknak - papírból.

Az osztrák főváros éjszakai látképében gyönyörködhetnek azok, akik a Karlsplatzon az „Am Puls der Stadt” című kiállítás keretében felállított daruval 35 méteres magasságba repíttetik magukat. Nyálcsorgató szórakozást kínál a kulináris élvezeteket kedvelőknek a Pálinka-, a Csokoládé- vagy a Marcipánmúzeum; a római kori Vindobona életébe enged betekintést a Hoher Markton néhány hónapja újra megnyitott Römermuseum.
Gazdag programkínálat várja a gyerekeket is: a Karlsplatzon zseblámpás tárlatvezetésen vehetnek részt, a ZOOM Kindermuseumban az ókori görögök életébe, a Természettudományi Múzeumban pedig a kőkorszaki művészetekbe kóstolhatnak bele. Schönbrunnban megtudhatják, hogyan éltek a császári csemeték. A Múzeumok Hosszú Éjszakájának kiindulópontja idén is a Heldenplatz, ahonnan gyalogszerrel is könnyen elérhetők a belvárosi múzeumok.
A távolabbi kerületekbe buszok szállítják a látogatókat, amelyek hat útvonalon közlekednek. A Hosszú Éjszaka valamennyi résztvevő múzeumába valamint a buszjáratokra érvényes jegy 13 euróba kerül. A 12 éven aluli gyerekek ingyenesen vehetnek részt az éjszakai múzeumlátogatásokon.
Részletes program: http://langenacht.orf.at
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


