Három nagysikerű koncert után
Az Aidát vezényli Rózsa Ferenc tavasszal a Kairói Operában
Verdi Aidáját dirigálhatja tavasszal a Kairói Opera színpadán Rózsa Ferenc szombathelyi karmester, aki három nagysikerű koncertet adott szilveszterkor és az újév első napjaiban Kairóban, Alexandriában és Damanhúrban.
2015.01.10 11:30MTIA karnagy az MTI-nek nyilatkozva elmondta: nagy megtiszteltetésnek tartja az egyiptomi felkérést, hiszen tudomása szerint harminc év óta nem adatott meg magyar karmesternek az, hogy a Kairói Opera színpadán állhasson. Sikernek könyveli el azt is, hogy a szilveszteri koncert után máris visszahívták, így az idén tavasszal Verdi Aidáját dirigálhatja majd a zenekarnak.
Rózsa Ferenc elmondta: izgalmas feladatot jelentett az arab hangzás- és ritmusvilágtól teljesen eltérő Strauss-műveket megtanítani a kairói zenekarnak, de osztrák gyökerei, bécsi származása átsegítette a kezdeti nehézségeken.
Megjegyezte: a hangverseny fogadtatása fantasztikus volt, az 1380 férőhelyes Kairói Operaház zsúfolásig megtelt, 1487 jegyet adtak el, még a "csilláron is lógtak" az emberek.
Rózsa Ferenc szólt arról is, hogy a világ számos országából kap felkéréseket, Ausztriától Olaszországon, Németországon Franciaországon, Oroszországon át egészen Kínáig és Mexikóig, de továbbra is szombathelyinek vallja magát.
A karmester hozzáfűzte: szeretné, ha otthon is gyakrabban léphetne közönség elé, hiszen szívesen dolgozik együtt a szombathelyi Savaria Szimfonikus Zenekarral.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


