73 éves volt
Elhunyt Dallos Ibolya, a Budapest Bábszínház művésze
Dallos Ibolya a bábszínészképző tanfolyam elvégzése után 1961-ben lett az Állami Bábszínház, majd 1992-től annak jogutódja, a Budapest Bábszínház tagja.
2015.01.03 13:47MTI
freedigitalphotos.net/koko-tewan
Életének 73. évében, hosszú betegség után elhunyt Dallos Ibolya, a Budapest Bábszínház művésze - közölte az intézmény szombaton az MTI-vel.
Dallos Ibolya a bábszínészképző tanfolyam elvégzése után 1961-ben lett az Állami Bábszínház, majd 1992-től annak jogutódja, a Budapest Bábszínház tagja.
"Több mint 50 éven át tehetséggel és nagy odaadással szolgálta színházát és az egész bábműfajt. Szerepein keresztül állandó kapcsolatban volt gyermekközönségével, így sokan a mai szülők közül még emlékezhetnek alakításaira" - olvasható a közleményben.
Dallos Ibolya már pályája elején fontos szerepeket játszott, többek között a Hófehérke címszerepét, Cukor anyót, Bálint Ágnes Az elvarázsolt egérkisasszony című darabjának élő szerepét vagy A fából faragott királyfi Bartók-mű bábadaptációjának Tündérét.
A 80-as évektől játékmesteri és rendezőasszisztensi feladatokat látott el. A színház repertoárján szereplő régebbi produkciók felújításait végezte, különös tekintettel a színház külföldön is nagy sikert aratott zenés darabjaira. A Háry Jánosban eleinte még ő játszotta Mária Lujza szerepét, majd a 90-es évektől a darab felújításaiban vett részt mint rendezőasszisztens. Évtizedeken át rendezőasszisztensként gondozta a színház világjáró előadását, a Diótörő bábszínpadi adaptációját.
"Személyében egy, a műfajt és színházát szerető, elhivatott művészt vesztettünk el" - írja a Budapest Bábszínház.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


