Már vetítik
3D-s film mutatja be a Vatikáni Múzeum legfontosabb kincseit
Háromdimenziós film segítségével ismerhetik meg a mozilátogatók a Vatikáni Múzeum legfontosabb kincseit. A film, amelyet kedden kezdtek vetíteni a brit és ír mozikban, többek között a Sixtus-kápolna világhírű freskóit is a lehető legmagasabb minőségben mutatja meg.
2014.11.18 18:15MTI
freedigitalphotos.net/Vichaya Kiatying-Angsulee
A Vatikáni Múzeum a legújabb azoknak a neves múzeumoknak a sorában, amelyek saját készítésű filmekkel egyszerre végeznek ismeretterjesztést és reklámozzák tárlataikat - írja a The Daily Telegraph internetes kiadása.
A Vatikáni Múzeum 3D elnevezésű, 70 perces film látványos kamerabeállításokkal, szárnyaló zenével és háromdimenziós, rendkívül magas részletességű képekkel várja a nézőket. A felvételek a legmodernebb 4K/3D kamerákkal készültek.
A rendező, Marco Pianigiani sorba veszi a múzeum leghíresebb és legfontosabb műtárgyait, köztük Giotto, Van Gogh, Caravaggio, Raffaello, Leonardo da Vinci, Dalí és Michelangelo világhíres alkotásait, amelyek évente 5,5 millió turistát vonzanak a katolikus városállamba.
Peter Stanford, a brit Catholic Herald volt szerkesztője szerint nagy a kísértés, hogy a filmet a Ferenc pápa által indított egyházon belüli "forradalom" legújabb lépéseként értékelhessük, hiszen így egy mozijegy áráért bárki számára elérhető közelségbe kerülhetnek a múzeum páratlan kincsei, mégpedig kiváló minőségben.
A filmet december 18-án mutatják be Magyarországon, a Pannonia Entertainment forgalmazásában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:07 Tragikus hír Hollywoodból: 36 évesen meghalt Hayden Panettiere
- 20:02 Két pickupnyi szemét került elő a Dunából a Kopaszi-gátnál
- 18:59 Centiken múlik a paksi atomerőmű működése
- 16:51 Autógumik és mosógépdob is előkerült a Velencei-tóból - önkéntesek tisztították a medret
- 14:49 Beszorult a feje a rácsok közé - tűzoltók mentették meg a pórul járt kiscicát
- 12:40 Három tonna hulladék került elő a Dunából - még egy teljes padot is találtak a mederben
- 10:59 Három perc sprint többet érhet, mint másfél óra edzés
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


