Balatonfüred
Nagy érdeklődés kísérte a Pintér Aukciósház árverését
A műalkotásokra közel 100 ember licitált, a helyszínen az érdeklődők száma meghaladta a háromszázat.
Pintér Péter, az aukciósház vezetője az MTI-nek elmondta, az árverésre bocsátott műtárgyak között voltak festmények, szobrok, ezüst tárgyak, porcelánok, melyek klasszikus-, 20. századi modern- és kortárs művészek alkotásai. A műalkotásokra közel 100 ember licitált, a helyszínen az érdeklődők száma meghaladta a háromszázat.
Az aukción Klie Zoltán 20. századi festő két alkotása is rendkívül magas áron kelt el. A kert című műve 3 millió forintért, az Aktok a vízparton című festménye 3 millió 400 ezer forintért talált gazdára. Mindkettő a kikiáltási ár több mint duplájáért kelt el. Pintér Péter hozzátette: érdemes még kiemelni Egry József Napfényes délután című képét, mely 3 millió 200 ezer forintért kelt el, és említésre méltó Edouard Ender Esti mulatozás, 2 millió 200 ezer forintért megvásárolt alkotása.
A kortárs alkotók munkái mellett szerepelt néhány igazi klasszikustól származó festmény, például Barcsay Jenő és Márffy Ödön alkotásai - mondta Pintér Péter. A szobrok között Vedres Márk nagyméretű férfi aktja és Moiret Ödön, Az élet értelme című munkája számított kuriózumnak.
Bár a műkereskedelemben 2008 óta érzékelhető válság még nem ért véget, de a kereslet egyre élénkül, és örömteli az is, hogy a hazai galériákban és aukciókon egyre nagyobb számban jelennek meg a magyar festészet minőségi darabjai - jelentette ki az aukciósház vezetője.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 15:22 A Roszatomnak is kihívás, hogy a Paks II. megfeleljen az EU-s szigorú követelményeknek
- 14:18 Fülöp Attila: folytatódik a látássérültek elemi rehabilitációja
- 13:17 Nagy István: jövőre is folytatódik a Településfásítási program
- 12:37 Választási részvételre ösztönző kampányt indított az Európai Parlament
- 12:32 Horvátországi választások: nyilvánosságra hozták a végleges eredményeket
- 12:09 Összegyűjtötte az EP-választáson induláshoz szükséges számú ajánlást a Mi Hazánk Mozgalom
- 11:10 Megszúrta iskolatársát egy lány a bőnyi általános iskolában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06