Eddig a Four Seasons falát díszítette
Eldőlt az Amerikában őrzött legnagyobb Picasso-mű sorsa
Az 5,8-szor 6 méteres tabló 1959 óta látható a Four Seasons étteremben, a Seagram Buildingben, amelynek tulajdonosa, Aby J. Rosen nemrég azt mondta, a művet el kell távolítani, hogy fel tudják újítani a mögötte lévő falat.
2014.06.12 19:53MTIHosszú vitát követően eldőlt, hogy múzeumba kerül az Egyesült Államokban őrzött legnagyobb Picasso-mű, amely eddig a híres Four Seasons étteremben volt látható New Yorkban - értesült a The New York Times csütörtökön.
A nonprofit csoport, amely az 1919-ben készült alkotás tulajdonosa, csütörtökön közölte, hogy a festő Le Tricorne című munkája a New-York Historical Society nevű múzeumba kerül.
Az 5,8-szor 6 méteres tabló 1959 óta látható a Four Seasons étteremben, a Seagram Buildingben, amelynek tulajdonosa, Aby J. Rosen nemrég azt mondta, a művet el kell távolítani, hogy fel tudják újítani a mögötte lévő falat.
A kép gazdája, a Landmarks Conservancy erre beperelte az étterem tulajdonosát, így akarta meggátolni, hogy elmozdítsák helyéről a 95 éves, és kora miatt törékeny állapotúnak ítélt képet.
A felek végül megállapodtak abban, hogy a Landmarks Conservancy elviszi a festményt, amely így 25 háztömbnyivel arrébb költözik jelenlegi helyétől, és a múzeum második emeleti galériájába kerül.
Rosen beleegyezett abba, hogy állja a kép megtisztításának és restaurálásának, valamint költöztetésének aprólékos és odafigyelő munkát igénylő költségeit. A Landmarks Conservancy köszönetet mondott a múzeumnak, hogy befogadja Picasso nagyméretű művét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


