Elővételben tízezer jegy kelt el
Hatalmas az érdeklődés Monet képei iránt az első kínai kiállításon
Valamennyi mű a párizsi Marmottan Múzeumból érkezett Sanghajba, a francia intézmény a birtokában lévő Monet-festmények felét küldte el Kínába.
2014.03.10 00:30MTI
Forrás: youtube.com
Óriási érdeklődés mutatkozik a Sanghajban szombaton megnyílt első Monet-kiállítás iránt, amelyre már elővételben több tízezer jegy kelt el.
Az Impresszionista mester: Claude Monet című tárlat a francia festő munkásságát bemutató első kiállítás a kelet-ázsiai ország szárazföldi részén, és a művész negyven eredeti képét, köztük a világhírű Vízililiom-sorozat egyes részeit vonultatja fel. Bár a tárlat főszereplője Monet, a mester munkái mellett más impresszionista festőktől származó tizenkét kép is látható. Valamennyi mű a párizsi Marmottan Múzeumból érkezett Sanghajba, a francia intézmény a birtokában lévő Monet-festmények felét küldte el Kínába.
A kiállítás része a Kína és Franciaország közötti diplomáciai kapcsolatok fél évszázaddal ezelőtti felvételének évfordulójáról való megemlékezéseknek.
A június közepéig megtekinthető tárlatnak a város központjában fekvő K11 bevásárlóközpont kiállítási terme ad helyet. Az érdeklődés a kínai közönség részéről hatalmas: a nyitás napján több százan vártak hosszú sorban órákig a belépésre, becslések szerint a nyitó hétvégén mintegy hétezren tekinthetik meg a képeket.
A rendezők az MTI kérdésére elmondták: az elmúlt hetekben több tízezer jegy kelt el elővételben, a kiállítás teljes időtartama alatt mintegy 200-300 ezer érdeklődőre számítanak. A látogatók számát biztonsági okokból naponta háromezer főre korlátozták - mondták el a szervezők.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


