Az Óriás nyomában
Bemutatják Csukás István új mesejátékát
A Kossuth-díjas költő, író új mesejátékát mutatja be a veszprémi Pannon Várszínház kedden. A színház felkérésére írt kétrészes darabnak helytörténeti vonatkozása is van.
2014.01.06 13:25MTI
Csukás István
A Pannon Várszínházzal évek óta jó munkakapcsolatom van, örömmel írtam nekik új darabot - mondta Csukás István.
Az Óriás nyomában című darab zenéjét Rossa László szerezte - tette hozzá.
A darab különlegessége, hogy egy helytörténeti legendát is beleszőttem: a címszereplő óriás barangolása közepette erre a vidékre téved és egy véletlennek köszönhetően létrehozza Ajkát és környékét a Somló heggyel - ismertette Csukás István a történetet.
Mint mondta, a darab azzal folytatódik, hogy az új világot egy szerelmespár meg akarja hódítani, ám ebben egy törpe akadályozza őket. Mindhármuknak állati segítőik is vannak: a fiút egy kutya, a lányt egy galamb, míg a törpét egy kecske kíséri.
Csukás István új darabját a felnőtteknek is ajánlja, hiszen szerinte az olyan értékeket hordoz, amelyek a felnőtteket is foglalkoztatják. Ilyen például a teremtő erő, a küzdeni akarás, az akadályok legyőzése vagy akár az új élet létrehozása - sorolta.
Az író megjegyezte: örömmel hallotta, hogy a Pannon Várszínház színészei nagy kedvvel próbálták a darabot, mert ez előre jelzi, hogy a közönség sem fog csalódni benne.
Az Óriás nyomában című zenés mesejátékot Vándorfi László színházigazgató rendezésében kedden 10-kor és 15 órakor mutatja be a teátrum a veszprémi Hangvillában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


