Az új feltárások legszebb darabkjaival
Újjászületett a váci Középkori Pince kiállítása
Felújított kiállítással és megújult környezetben várja a látogatókat szerdától a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságának (PMMI) Középkori pince kiállítóhelye Vácon.
2012.12.19 23:30MTIErről Rajna András, a PMMI régészeti igazgatóhelyettese számolt be a hírügynökségnek.
Az elmúlt években több ásatás volt Vác belvárosban, ahonnan jelentős mennyiségű anyag került elő - ismertette a gyűjtemény hátterét.
A PMMI Tragor Ignác Múzeuma és a Magyar Nemzeti Múzeum közös kiállítása az új feltárások legszebb darabjait és a középkori belváros régészeti kutatásainak legfrissebb eredményeit mutatja be, amelyek olyan kiváló régészekhez köthetők, mint Lovag Zsuzsanna, Mészáros Orsolya, Tettamanti Sarolta vagy Rácz Tibor Ákos, aki az igazgatóság munkatársa.
A Váci német város középkori polgársága című tárlat nyomon követi a házi kerámiák évszázadokat átölelő változásait, kibontakoznak a mindennapi élet keretei, az iparossággal és a mezőgazdasággal kapcsolatos tevékenységek, de a váci német polgárság témája mellett a bor különböző aspektusait is körüljárja az egykor borospinceként szolgáló helyiség újjászületett kiállítása.
Rajna András hozzátette: Kálnoki-Gyöngyössy Márton megyei múzeumigazgató célja az volt, hogy a kiállítóhely és benne az állandó kiállításként is működtethető tárlat megújulva térjen vissza a PMMI-től Váchoz a jövő év elején, és kínáljon színvonalas helytörténetet az ott élők számára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


