Harley Davidson Open Road Fest
Újra felbőgnek a motorok Alsóörsön
Az idei, immár 13. alkalommal megrendezendő Harley-Davidson Open Road Fest kiemelt jelentőséggel kezeli a balesetmentes közlekedés fontosságát, a közlekedésbiztonság előtérbe helyezését.
2012.06.02 10:25MTIJjúnius 6. és 10. között lesz a Harley-Davidson Open Road Fest Alsóörsön.
Az esemény szervezői szerint sokéves együttműködést tudhat magáénak a rendezvény az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsággal, valamint a Nemzeti Közlekedési Hatósággal. Ezen szervezetek helyszíni programjaikkal, vezetéstechnikai bemutatóikkal, szaktanácsadással kívánnak hozzájárulni ahhoz, hogy a motorozás szépségei mellett felhívják a figyelmet annak veszélyeire is.
"Az Európai Bizottság elfogadta a 2011-2020. évekre vonatkozó közlekedésbiztonsági programot, melynek értelmében az EU a közúti balesetek halálos áldozatainak számát a felére kívánja csökkenteni 2020-ig. Mindezen tény, valamint a motoros közlekedési balesetek számának folyamatos emelkedése kapcsán a 2012-es évet a Motorosok Évének nyilvánították" - olvasható a közleményben. Az évhez a Harley-Davidson Open Road Fest is csatlakozott.
Az eseményt immár hagyományosan az alsóörsi Európa Kempingben tartják meg. "A rendezvény sikerét bizonyítja, hogy a résztvevők jelentős tábora a világ számos pontjáról érkezik, hogy társaikkal együtt ünnepeljék a motoros életérzést és a balatoni nyári szezon kezdetét" - írták a szervezők.
Beszámolójuk szerint a fesztivál öt napját a motorok mellett az igényes zenei program is jelentősen meghatározza. Több mint 35 külföldi és nagy rajongótáborral rendelkező magyar zenekar gondoskodik a fesztiválozók szórakoztatásáról. Fellépnek Alsóörsön a hetvenes évek ikonjai, az angol Sweet, valamint a skót Nazareth, és olyan magyar rockbandák, mint az Edda Művek, a Magna Cum Laude, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Tankcsapda és Deák Bill Gyula.
A motoros ünnep csúcspontja a szombati parádé lesz, amelynek keretében a Balaton-felvidék legszebb útvonalán halad végig több ezer motoros. A rendezvényen nem maradhatnak el a látványos kaszkadőr-bemutatók, a játékos vetélkedők és a nagy népszerűségnek örvendő balatoni motoros túrák sem, amelyek hozzájárulnak az országimázs növeléséhez - olvasható az összegzésben.
Az esemény záró napja, a vasárnap a családoké, így az egyik televíziós tehetségkutató 6 énekese szórakoztatja a közönséget és az SOS Gyermekfalu lakóit. Immár harmadik éve működnek együtt a szervezők a Pannon Várszínházzal, amely ezen a napon A dzsungel könyve című musicalt mutatja be. Az eseményről további információk a www.openroadfest.hu vagy www.hogrally.hu oldalakon olvashatók.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06