Eric Charden francia sanzonénekes 68 éves volt
Elhunyt a l'Avventura sláger szerzője és előadója
Életének 69. évében elhunyt Eric Charden francia sanzonénekes, aki a hetvenes években elsősorban a feleségével, Stone-nal alkotott duójával vált ismertté.
2012.04.30 17:34MTIA l'Avventura sláger szerzője és előadója nyirokcsomórákban halt meg vasárnap.
Eredeti nevén Jacques Puissant 1942. október 15-én az akkor még a Franciaországhoz tartozó Indokinában, a ma vietnámi Haifong kikötővárosban született. 1950-ben költözött családjával Marseille-be, a nagy presztízsű párizsi elitképzőben, az HEC-ben kezdett tanulni, mielőtt 1963-ban megjelent első lemeze (J'ai la tete pleine de Provence).
Miután saját előadású dalai eleinte nem arattak sikert, híres francia előadók - Sheila, Sylvie Vartan, Johnny Hallyday, Claude François, Monty - dalszerzőjeként szerzett hírnevet. 1966-ban találkozott
a fiatal Annie Gautrat-val, aki Stone néven kezdett énekesnői karrierbe. Egy évvel később összeházasodtak, s Eric Charden éveken át írt slágereket feleségének.
Az igazi áttörést azonban 1971-ben a Stone-Charden-duó megalakulása hozta meg. Második közös számukat, a L'Avventurát egész Franciaország énekelte. A házaspár ezt követően ontotta magából a szerelemről, a kellemes vidéki életről és a gondtalan hétköznapokról szóló slágereket: Il y a du soleil sur la France (1972), Laisse aller la musique (1972), Made in Normandie (1973).
A siker azonban Stone és Charden 1975-ös válásával véget ért. Eric Charden ismét szólókarrierbe fogott, s 1975-ben Mayflower címmel egy musicalt is írt. A kilencvenes években azonban a duó ismét összeállt, nosztalgiaturnéra indult, s azóta Eric és Stone ismét elválaszthatatlan volt.
Súlyos betegsége ellenére Eric Charden még a múlt héten is tv-műsorok vendégeként mutatta be legújabb albumát. Az ismert francia slágerek feldolgozását tartalmazó Made in France című lemez április 23-án jelent meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


