Kiállítás a Duna Palotában
Textilfestményeken az univerzum
Harminckét gobelint és különleges technikával készült textilfestményeket, köztük az Apokalipszis, a Kozmosz, a Lavina és a Belerendült a Föld című alkotásait mutatja be Láng-Miticzky Katalin textil- és képzőművész péntektől a Duna Palotában.
2012.04.26 23:42MTILáng-Miticzky Katalin nonfiguratív alkotásainak a természeti jelenségek és bibliai témák az ihletői. Szoros a kapcsolata a természettel és ahogy elmondta, nőként mindig a természetből merít.
A tárlaton a textilképek mellett különleges technikával készült olajfestményeket is bemutat. Egyedi technikájáról kifejtette, hogy márvány- és gránitpor vagy homok alappal dolgozik, ezt halenyvvel keveri össze. Az agyaghoz hasonló módon formálja meg ezeket a műveit, amelyek a síkból kiemelkedő felületet kapnak és erre fest rá. Főleg élénk színeket használ, de vannak olyan alkotásai, amelyek a szürke, az okker és a fehér finom árnyalataival játszanak.
"Képeimen a színek és az átmenetek dominálnak, minden sor más színű, a fonalakat úgy válogatom, tekerem és szedem szét, aztán fonom újra össze, hogy egészen finom árnyalatokat tudjak elérni, a festői hatás nagyon fontos számomra" - magyarázta.
Példaként említette az Apokalipszis című textilfestményét, amelyet a vörös, a lila, a sötétbordó, a piros és a fekete szín variánsai uralnak.
A tárlaton látható egy most készülő sorozat két képe is. Az 1 méter széles és 170 centiméter magas Belerendült a Föld című textilfestményen a hideg kék és az ezüst árnyalatai hangsúlyosak, a Megremegett az ég elkészítésénél pedig meleg barnákat, vöröseket és az arany szín változatait használta.
Láng-Miticzky Katalin képzőművész díszítőfestőként kezdte pályáját, majd később tért át a textil alkalmazására.
A tárlat május 22-ig látható a Duna Palota Kiállítótermében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


