A háború és a számítástechnika története
Múzeum lesz az angol kódfejtők munkahelyéből
A brit kormány múzeummá alakítaná azt az épületet, amelyben a második világháború alatt angol kódfejtők dolgoztak: ezzel a háború és a számítástechnika-történet egy szeletét is meg lehetne óvni.
2012.01.08 18:26MTIA kormány szóvivője bejelentette, örökségvédelem alá helyezte a Londontól északnyugatra fekvő Bletchley Parkban lévő C Blokk épületét, amelyben a második világháború alatt matematikusok és titkosírás-szakértők náci kódokat törtek fel.
A Bletchley Parkban lévő épület felújításához és múzeummá alakításához támogatókat és adományozókat keres az állam. Történészek úgy vélik, az épületben dolgozó szakértők munkája két évvel rövidítette le a második világháborút.
A fémből és betonból épített C Blokk épületében nagy sebességű adatfeldolgozó gépek segítették a brit kódfejtők munkáját a németek által a kódolásra használt Enigma berendezés működésének megfejtésében.
John Penrose örökségvédelemért felelős államtitkár úgy fogalmazott: "a C Blokkban született meg a modern információs technológia".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


