Megnyílt a Berlini Irodalmi Fesztivál
"Ki kell beszélnünk és le kell lepleznünk a dolgokat"
Az irodalom társadalmi felelősségére is felhívta a figyelmet megnyitó beszédében Tahar Ben Jelloun marokkói-francia író a 11. Berlini Irodalmi Fesztivál első napján szerdán.
2011.09.08 12:38MTI"Az író a kor szemtanúja. Írnunk kell, ki kell beszélnünk és le kell lepleznünk a dolgokat" - mondta el Jelloun elsősorban az arab világ szabadságmozgalmaira utalva.
"Nem akarom a tunéziai és az egyiptomi mozgalmakat lealacsonyítani, de ezek esetében nem forradalomról, hanem lázadásról van szó. A harag nem ideológia" - mondta el az 1971 óta Franciaországban élő író a Hogyan hat az irodalom? - Az arab tavasz és az írás című előadásában.
Tahar Ben Jelloun élesen kritizálta az iszlamistákat: "Az iszlamizmus lelki gátként jellemezhető. Bár a Korán révén definiálja magát, mégis tagadja, ami benne olvasható. Az iszlamizmus védelmezői tudatlanok, kirekesztik az irodalom minden formáját".
A 11. Berlini Irodalmi Fesztiválon 53 ország 140 szerzője mutatja be munkáit szeptember 7. és 17. között. Az eseményen részt vesz Gary Shteyngart, A.S. Byatt, Ilija Trojanow, Julia Franck és Paul Harding.
Az idei fesztivál tematikai súlypontját az ázsiai-csendes-óceáni térség adja, de a 2001. szeptember 11-i támadások tízedik évfordulójának is különleges figyelmet szentelnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


