Tizenöt tonnát nyom a néhai first lady
Hatalmas Evita portré díszíti az argentin fővárost
Evita Peron hatalmas vasportréja díszíti kedd este óta az argentin szociálisügyi minisztérium épületét, amelynek balkonján állva tartotta utolsó beszédét a karizmatikus first lady, nem sokkal 1952-ben bekövetkezett halála előtt.
2011.07.27 14:21Révuti NorbertA 31 méter magas és 24 méter széles portré 15 tonnát nyom, és az argentin származású forradalmár, Ernesto Che Guevara jól ismert havannai portréjához hasonlatos.
Az Evita Peron portréját felavató Cristina Fernandez államfő elmondta, hogy egy kubai útja során születtet meg az egykori argentin elnök Juan Domingo Peron feleségének emléket állító portré ötlete. "A hatvanas években a kubai belügyminisztériumban dolgozott Che Guevara, akinek portréja ma az épület homlokzatát díszíti.
Ezt látva elgondolkodtam azon, hogyan lehetséges az, hogy a kubai társadalom emléket állít egy argentin származású forradalmárnak, mi pedig nem adózunk tisztelettel az előtt a nő előtt, aki nemcsak, hogy hozzájárult a nők politikai szerepvállalásához és az ország legfontosabb társadalmi forradalmához, de történelmünk során egyedülálló szenvedéllyel képviselte országunkat és népünket" - hangoztatta az argentin elnök.
Helyi idő szerint kedd este 8 óra 25 perckor adták át az alkotást, ugyanabban a percben, amikor Eva Peron 59 évvel ezelőtt elhunyt.
Két argentin szobrászművész Daniel Santoro és Alejandro Marmo készítette a monumentális portrét, amely - a korábban színésznőként dolgozó - argentin first ladyt a védjegyévé vált konttyal ábrázolja.
Eva Peron rákbetegsége már végső stádiumban volt, amikor utolsó beszédét tartotta 1951. augusztus 22-én a forgalmas Buenos Aires-i sugárúton álló minisztériumi épület balkonjáról.
Ekkor alelnöki jelöltségétől is visszalépett. Népszerűségének csúcsán 33 évesen veszette életét. Halálának egy év múlva esedékes 60. évfordulója alkalmából Cristina Fernandez államfő az épület északi oldalára tervezett újabb Evita emlékmű elkészítését jelentette be.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


