Autóba rejtett pokolgépek gyilkoltak
Újabb véres robbantások Irakban
Az iraki védelmi minisztérium egyik tisztségviselője közölte legkevesebb 22 halálos áldozatot követelő kettős robbantásos merénylet történt kedd reggel Irak középső részén.
2011.06.21 10:16MTIA beszámoló szerint autóba rejtett pokolgépek robbantak a fővárostól, Bagdadtól délre elterülő Kádiszíja tartomány székhelyén, Díváníjában. A sebesültek száma meghaladja a 30-at.
A merényletet a többségében síiták lakta tartomány kormányzójának a rezidenciájánál követték el. Egyelőre nem lehet tudni, a kormányzónak esett-e baja.
Irakban 2006-2007-hez képest csökkent a támadások száma, de az arab országban működő magán biztonsági cégek szerint az utóbbi hónapokban ismét nőtt az erőszak; januárban még napi 4-5 erőszakos cselekményt jegyeztek föl, májusban már több mint tízet.
Ugyanakkor Díváníjában ritkák az ilyen akciók: utoljára két éve volt itt egy nagyobb, hat halálos áldozatot követelő robbantás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06