"Azonnal"
Szíria - London az ország elhagyására szólította fel a briteket
A londoni külügyminisztérium arra szólította fel szombaton a brit állampolgárokat, hogy "azonnal" hagyják el Szíriát.
2011.06.18 14:31MTIA damaszkuszi brit nagykövetség honlapjára feltett közlemény szerint a brit állampolgároknak "kereskedelmi járatokon kell elhagyniuk az országot addig, amíg ezek még közlekednek".
Azoknak, akik a maradás mellett döntenek, tudniuk kell: nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy a nagykövetség konzuli szolgálata a megszokottnak megfelelően tud működni "a közrend további romlása esetén" - tették hozzá.
Emberjogi aktivisták szerint a három hónapja tartó szíriai felkelésben már több mint 1400 embert öltek meg. Nagy-Britannia, Franciaország, Németország és Portugália határozattervezetet nyújtott be az ENSZ Biztonsági Tanácsában Szíria elítélésére a tüntetések vérbe fojtása miatt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


