Növelik a hatékonyságot
Négyezren repülnek a román hivatalokból
Bukarestben bejelentették: összesen négyezer alkalmazottat bocsát el a román adóhatóság és az állami postavállalat.
2011.06.17 17:43MTIA román adóhatóság kétezer alkalmazottjától válik meg, az átszervezés célja az intézmény hatékonyságának növelése. Sorin Blejnar, a román adóhatóság vezetője pénteken kijelentette, hogy az átszervezés nyomán 550 vezetői posztot is megszüntetnek.
Valerian Vreme román távközlési miniszter szintén pénteken jelentette be, hogy a román állami postavállalat is megválik kétezer dolgozójától.
A román állam tulajdonában lévő vállalat azért szorul átszervezésre és korszerűsítésre, mert csak tavaly 60 millió euró veszteséget halmozott fel, de veszteségeinek összértéke eléri a 400 millió eurót. A vállalat a csődhelyzet elkerülése érdekében az év végéig havonta két nap kényszerszabadságra küldi valamennyi alkalmazottját.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06