Gore Bill Clinton mellett volt alelnök
Obama fontolgatja, hogy Al Gore-nak főtanácsadói tisztséget ajánljon
Barack Obama, az amerikai Demokrata Párt elnökjelölt-aspiránsa bejelentette: fontolgatja, hogy ha megnyeri az elnökválasztást, akkor felkéri főtanácsadójának Al Gore egykori alelnököt.
2008.04.03 09:28MTIA déli Illinois állam szenátora helyi idő szerint szerdán Wallingford városban egy kampányfórumon beszélt arról, hogy Gore fontos szerepet játszana a klímaváltozással kapcsolatos elnöki politikájának alakításában, sőt a kérdésben jelenleg is konzultál vele. Obama hangoztatta: "megígérhetem, hogy Al Gore a tárgyalóasztalnál ül majd, és központi szerepet játszik ennek a problémának a rendezésében."
Gore személye, illetve a vele kapcsolatos konzultáció azért került az érdeklődés középpontjába, mert sokan találgatják, hogy a Demokrata Párton belül, az elnökjelölti vetélkedésben kit támogat majd, Obamát vagy Hillary Clintont. Gore Bill Clinton mellett volt alelnök.
Egyike a legbefolyásosabb szuperdelegátusoknak, és ezért fontos szerepe lesz a párt elnökjelöltjének megválasztásában. Gore, aki pártján belül nagy tekintélynek örvend, a 2000. évi elnökválasztáson alulmaradt a republikánusok akkori jelelöltjével, a jelenlegi elnökkel George Bush-sal szemben. A politikust tavaly Nobel-békedíjjal jutalmazták a klímaváltozás elleni küzdelem terén elért eredményeiért.
Kapcsolódó írások:
- Clinton Obama "szennyesét teregeti ki", hogy a sajátját eltakarja vele
- Mi köze Brad Pittnek és Angelina Jolienak Barack Obamahoz és Hillary Clintonhoz?
- Obama, McCain és Clinton útlevéladataiba is jogtalanul betekintettek
- Obama magabiztosan nyerte a mississippi előválasztási fordulót
- Obama nem lesz Clinton mellett alelnökjelölt
- Barack Obama nyerte a wyomingi előválasztási fordulót
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


