A legfelsőbb bíróság helybenhagyta a törvényt
Korlátozták a szakszervezeti jogokat Wisconsinban
Az amerikai sajtó jelentette: hatályba léphet az állami alkalmazottak szakszervezeti kollektív jogait korlátozó wisconsini törvény, mert a szövetségi állam legfelsőbb bírósága úgy határozott, hogy az a bíró, aki felfüggesztette a jogszabály érvényesítését, túllépte hatáskörét.
2011.06.15 18:51MTI A bírói testület 4:3 arányban hozta meg határozatát. A törvény korlátozza a wisconsini állami alkalmazottak kollektív béralkuhoz való jogát, a fizetésemelést pedig kizárólag az infláció mértékéhez köti, amennyiben a választók másként nem határoznak.
A jogszabály értelmében az állami alkalmazottak bérük 5,8 százalékát kötelesek a nyugdíj-, 12,6 százalékát pedig az egészségbiztosítási alapba befizetni.
A wisconsini parlament republikánus többsége által támogatott törvény elfogadását a törvényhozás 14 szenátora tavasszal azzal próbálta megakadályozni, hogy megszökött az államból, az állam székvárosában, Madisonban pedig több ezres tüntetéseket rendeztek a szigorítás ellen.
Scott Walker kormányzó március 11-én írta alá a jogszabályt, amelyet kezdeményezői azzal indokoltak, hogy az államadósság csökkentése érdekében vissza kell fogni a közkiadásokat.
Egy körzeti bíró májusban a törvényhozási eljárás formai hibáira hivatkozva felfüggesztette a korlátozó jogszabály érvényesítését; ezt a határozatot helyezte most hatályon kívül Wisconsin legfelső bírói testülete.
Az országos figyelem középpontjába került ügy nyomán Wisconsinban júliusban kilenc helyi szenátor - hat republikánus és három demokrata - körzetében tartanak visszahívási választásokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


