A tálibok offenzívájának első napja
Afganisztán: többen meghaltak terrorcselekményekben
Hatan - közöttük egy járási tanács vezetője és két rendőr - vesztették életüket terrorcselekményekben két afganisztáni tartományban vasárnap, a tálibok által bejelentett tavaszi offenzíva első napján - közölték kormányilletékesek.
2011.05.01 10:06MTIEgy férfi felrobbantotta a testén lévő robbanószert a Pakisztánnal határos kelet-afganisztáni Paktika tartomány Barmal járásában egy piacon. A támadásban négy civil meghalt, közöttük egy helyi vezető, tizenketten pedig megsebesültek - mondta el a kormányzói hivatal szóvivője.
A délnyugat-afganisztáni Gazni tartományban egy fegyveres tüzet nyitott egy ellenőrző pontra. Két rendőr meghalt, egy járókelő megsebesült az egy órán át tartó tűzpárbajban - közölte a tartományi rendőrfőnök.
A támadásokat a tálibok tavaszi offenzívájának első napján hajtották végre. A lázadók szombaton közzétett közleményükben jelentették be, hogy hadműveletet indítanak katonai támaszpontok, gépjárműoszlopok és afgán illetékesek - közöttük a lázadók legfelsőbb vezetői körében közvetítő béketanács tagjai - ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06