Bajban a felkelők?
Sarkozy és Cameron azonnali távozásra szólította fel Kadhafit
Ellenőrzésük alá vonták Miszráta egy részét a Moammer Kadhafi líbiai vezetőt támogató fegyveres erők - ismerte be hétfőn a felkelők egyik szóvivője.
2011.03.28 17:38MTIA város egy része a felkelők kezén van, másik részét a Kadhafihoz hű erők ellenőrzik - mondta a szóvivő. A tripoli kormány azt állítja, hogy "felszabadította" a várost.
Részleteket nem tudni. Az már korábban ismeretes volt, hogy kormánypárti orvlövészek működnek a városban, és az elmúlt napokban többször is jelentették, hogy tankok törtek be a városközpontba.
A szövetséges légierő a hét végén támadta a Miszrátánál bevetett katonaságot. Londoni tájékoztatás szerint a brit gépek ott és Adzsdábíja térségében 22 tankot, páncélozott járművet és löveget semmisítettek meg. Leromboltak egy lőszerraktárt is Szabha sivatagi városban, hétfőn hajnalban.
Líbia - Sarkozy és Cameron azonnali távozásra szólította fel Kadhafit
Nicolas Sarkozy francia elnök és David Cameron brit miniszterelnök hétfőn közös közleményben szólította fel azonnali távozásra Moammer Kadhafi líbiai vezetőt, híveit pedig arra kérte, hogy "addig hagyják el őt, ameddig nem lesz túl késő".
A Líbia elleni nemzetközi koalícióban résztvevő államok, valamint az Arab Liga és az Afrikai Unió külügyminiszteri szintű keddi londoni találkozója előtt a két ország vezetője egyben arra kérte a líbiai ellenzéket tömörítő Átmeneti Nemzeti Tanácsot, hogy kezdeményezzen "nemzeti politikai párbeszédet" az "átmenet megszervezésének" érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


