130 ember megsebesült
Agyonverték: már halálos áldozata is van a jordániai tüntetéseknek
Egy ember meghalt, több mint 130 pedig megsebesült, amikor a változásokat követelő tüntetők pénteken összecsaptak a kormány híveivel Ammánban, Jordánia fővárosában.
2011.03.25 20:56MTIA két csoport kövekkel dobálta egymást, amíg a rendfenntartó erők közbe nem avatkoztak, és ütni nem kezdték a tüntetőket, egyikőjük halálát okozva ezzel. Ez volt az első haláleset a Jordániában két hónapja tartó, az egyiptomi és a tunéziai forradalmak által ihletett utcai megmozdulások során.
A biztonsági erők vezetője szerint az áldozat, Hairi Dzsamil Szaad szívroham következtében vesztette életét, és nem voltak ütésnyomok a testén.
Egy kórházi forrás viszont az AFP francia hírügynökségnek megerősítette, hogy az 55 éves férfit "ütések érték a mellkasán, és néhány fogát is kiverték". Más kórházi források korábban azt mondták, hogy Szaad "mártírként halt meg".
A több mint 130 sebesült közül hárman vannak válságos állapotban, a többiek könnyebb sérüléseket szenvedtek. A jordániai tüntetések korábban kisebb méretűek voltak a többi arab országban zajló megmozdulásoknál, és nem volt céljuk, hogy lemondásra kényszerítsék a királyt, II. Abdalláhot. A demonstrációkat szervező fiatalok ezen héten kijelentették, hogy megélénkítik a miniszterelnök lemondását és egy haladóbb szellemű kormány összeállását követelő kampányukat.
Kormányellenes tiltakozók tüntetnek Ammánban. (fotó: MTI)
A fiatalok ezen kívül szeretnék, ha feloszlana a befolyásolhatónak tűnő parlament, és megszüntetnék a rettegett hírszerzési minisztériumot. Pénteken több mint 1500 kormányellenes aktivista gyűlt össze a belügyminisztérium épülete előtt, köztük a legnagyobb jordániai ellenzéki párt, az Iszlám Akció Front tagjai és baloldali szövetségeseik.
A tüntetők terveik szerint addig ott maradnak, amíg nem teljesülnek a követeléseik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


