A kórházból menekítették az idős betegeket
14 beteg meghalt: katasztrofális helyzetbe kerülhet az egészségügy is Japánban
Meghalt 14 idős japán beteg azt követően, hogy kimenekítették egy kórházból a fukusimai atomerőmű körül létesített sugárvédelmi övezetből.
2011.03.17 11:29MTIInamura Csuei helyi kormányzati tisztviselő elmondta, hogy két beteg szállítás közben halt meg hétfőn, 12 másik pedig egy ideiglenes menhelyen, egy középiskolában. A kórház többi betegét csütörtökön átvitték egy másik kórházba. A nyilatkozó elmondta: egyszerűen nem voltak eszközeik arra, hogy megfelelő ellátást biztosítsanak a betegeknek.

A Japánban a múlt héten történt földrengés és azt követő szökőár leginkább az idős embereket sújtotta. Sokan eltűntek. A túlélők olyan kórházakba kerülhetnek, ahol nincs villany, víz, továbbá hiány van gyógyszerekből, de még az időseknek való pelenkákból is.
A japán lakosság a leggyorsabban öregedők közé tartozik a világon.