Kimenekül Egyiptomból?
Mubarakot Németországba küldhetik gyógykezelésre
Omar Szuleimán egyiptomi alelnök környezete azt fontolgatja, hogy az egyre nagyobb tehertételt jelentő Hoszni Mubarak elnököt gyógykezelésre Németországba küldik, lehetővé téve számára a méltó távozást a hatalomból - jelentette a The New York Times.
2011.02.05 11:14MTIAz amerikai napilap szombaton közölt értesülése szerint Mubarak szokásos orvosi ellenőrzésre utazna Németországba, de ezúttal hosszabb időre maradna ott. Más forrásból ezt az értesülést eddig nem erősítették meg.
Egy másik megoldás lehetne - írta a lap egy meg nem nevezett amerikai kormányzati tisztségviselőre hivatkozva -, ha az egyiptomi elnök visszavonulna Sharm-el-Sejki nyaralójába. Az a cél, hogy Mubarak hagyja el az elnöki palotát, de ne kelljen lemondania hivataláról.
Az amerikai lap szerint ezek az elképzelések Szuleimán és az egyiptomi katonai vezetés azon terveinek részét képezik, hogy Mubarak befolyását korlátozzák, és egyidejűleg megkezdjék egy átmeneti kormány létrehozását az ellenzék bevonásával.
Az ellenzék azonban csak azzal a feltétellel hajlandó tárgyalni Szuleimánnal, ha Mubarak végleg távozik a hatalomból - írta a The New York Times.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06