Műholdas telefonon kért segítséget a túsz
Olasz turistanőt raboltak el a terroristák Algériában
Terroristák elraboltak egy olasz turistanőt Algéria déli részén, ahol a Szaharában tett látogatást - jelentették be pénteken Algírban.
2011.02.04 17:53MTIAz emberrablók az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet észak-afrikai szárnyához tartoznak - közölte a hivatalos hírügynökség. Az olasz külügyminisztérium most ellenőrzi az információt.
Az 58 éves nőt még szerda este hurcolták el a délkelet-algériai Dzsanet térségébe tett kirándulásáról. Az idegenvezetőjét és a sofőrjét futni hagyták az emberrablók, akik megengedték, hogy áldozatuk műholdas telefonján segítséget kérjen az utazási irodájától, amely azután értesítette a hatóságokat.
A nő felkutatása, és a rablók üldözése nagy erőkkel folyik - közölte a hírügynökség.
Az al-Kaidának ez a csoportja (AQMI/AQIM) az utóbbi években több emberrablási akcióit is végrehajtott a Szaharában, de Algéria területén utoljára 2003-ban került a kezükre nyugati turista. Dzsanet a fővárostól 2300 kilométerre, a líbiai határ közelében van; a környéket főleg tuaregek lakják.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


