Nem tetszett neki a lisszaboni csúcstalálkozó
Fidel Castro katonai maffiának nevezte a NATO-t
Katonai maffiának nevezte a NATO-t, és élesen bírálta az észak-atlanti szövetség múlt hétvégi lisszaboni csúcstalálkozóján tett bejelentéseket Fidel Castro volt kubai elnök hétfőn publikált írásában.
2010.11.22 17:55MTIA portugál fővárosban tartott találkozó eredményei kapcsán Castro leszögezte: nem látja, hogy azok miféle nyugalmat hoztak az emberiségnek. "Lisszabonban egyetlen olyan szó nem hangzott el, amely reménnyel tudná eltölteni azt a több milliárd embert, aki a szegénységtől, az elmaradottságtól, az élelmiszer- és lakáshiánytól, a munkanélküliségtől és az oktatás elégtelenségétől szenved" - mutatott rá a volt kubai elnök.
"A NATO, a világ csendőre" című írásában. Castro szerint az észak-atlanti szervezet egy olyan ragadozómadár, amely "a jenki birodalom szoknyáján költ", és már csak a neve hallatán is rosszullét kerülget mindenkit.

A kubai exelnök elmélkedésében Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkárt csak mint a "katonai maffia vezetőjét" emlegette, akinek megnyilvánulásai - mint fogalmaz - gyakran a dán kormány és a náci betolakodók közötti egykori, a második világháború idején kialakult szoros együttműködésre emlékeztetik.
A lisszaboni találkozón részt vevő Barack Obama amerikai elnököt Castro "a világ legjobb kígyóbűvölőjének" nevezte írásában. "A Nobel-békedíj után oda kellene ítélni neki (Obamának) a világ legkiválóbb kígyóbűvölőjének járó kitüntetést is" - jegyezte meg a kubai exelnök.
Castro az atlanti szövetség afganisztáni jelenléte kapcsán megjegyezte: az amerikai és a szövetséges csapatok kivonulásának reménye kellemes érzéssel tölti el. Mint kifejtette, maguk a szövetségesek is kezdik belátni, hogy el kell hagyni az ázsiai országot, hiszen akár több évtizedbe is beletelhet ennek a háborúnak a tényleges lejátszása.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


