Negyedikes a harmadik
Tízéves kislány lett egy arab férfi harmadik neje
Tízéves kislányt adott férjhez egy közjegyző Szaúd-Arábiában.
2010.10.07 16:39MTIAz általános iskola negyedik osztályába járó kislány lett a 34 éves vőlegény harmadik felesége.
A közjegyző, Szaíd bin Abdullah al-Dzsihalil az Al-Watan című szaúdi napilapnak nyilatkozva elmondta, hogy a két éve történt eset máig sokkolja.
A férfi hiába próbálta lebeszélni a szülőket, hogy lányukat ilyen fiatalon férjhez adják.
Mivel a gyerek kimondta az igent, neki kötelessége volt megfogalmazni a házassági szerződést. Szaúd-Arábiában a férfiak az iszlám szabályok szerint négy feleséget tarthatnak egyszerre.
Mindezidáig sikertelenek maradtak szaúdi emberi jogi aktivisták próbálkozásai, hogy alsó korhatárhoz kössék a házasságkötést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:23 Romániai magyar hegymászó vesztette életét a Himalájában
- 6:16 Mátyus Edit kémikus kapta az osztrák Lieben-díjat
- 20:15 A Playmobil építette meg az Európai Űrügynökség első holdi mobil állomását
- 18:55 Tudósok áttörést jelentő macskaallergia elleni vakcinát fejlesztettek ki
- 16:43 Sulyok Tamás meghívta Magyarországra XIV. Leó pápát
- 14:41 Többen meghaltak a heves esőzések miatt Dél-Kínában
- 12:39 Három tonna szemetet hoztak fel horvát búvárok egy nap alatt a tengerfenékről
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06