Képtelen földgázzal kiváltani
Meg kell újítani a szlovák energetikai atomprogramot
Szlovákia számára nélkülözhetetlen az atomenergia, ennélfogva a jelenlegi lehetőségeket nem leépíteni kell, hanem kibővíteni.
2010.09.13 20:42globusz.netIgaz, a szomszédos, „atommentes” Ausztria mindent elkövet, hogy az esetleges ebbéli pozsonyi próbálkozásokat elbuktassa, de az országnak nem Bécsre, hanem Berlinre kell figyelni, ahol ideológiáktól mentesen, gyakorlati megfontolások alapján ismét döntöttek a nukleáris energiakinyerés felélesztéséről – írja a liberális szlovák napilap.
Ha valaki komolyan számba veszi a lehetőségeket, akkor annak rá kell döbbennie: a modern, megújuló energiatermelés egyelőre képtelen kiváltani a földgázt, a kőolajat és a szenet, és ez igencsak kiszolgáltatottá teszi Szlovákiát Oroszországgal szemben.
És akkor még nem is beszéltünk a környezetvédelmi szempontokról. Mindez egyértelműen azt bizonyítja, hogy az áramot termelő atomreaktoroknak egyelőre nincs alternatívájuk.
Igaz, a kommunista korszak emléke, az ideológiai terheken túl is kompromittálja ezt az energiaforrást, ám e tény nem azt kell sugallja, hogy mondjunk le róla, hanem azt, hogy komoly és igen szigorú ellenőrzés mellett szabad csak működtetni az atomerőműveket.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


