Vesztegetés, bűnbandák, egyéb stiklik
Kivégeztek egy korrupt vezetőt Kínában
Kivégezték Csungking (Chongqing) tartományi jogú város igazságügyi hivatalának egykori vezetőjét, akit áprilisban ítéltek halálra korrupció és szervezett bűncselekményekben való részvétel miatt - jelentette a kínai média szerdán.
2010.07.07 08:18MTIAz 55 éves Ven Csiang (Wen Qiang) fellebbezését májusban elutasították. Ven bűnlajstroma hosszú volt: a vesztegetéstől a bűnbandák fedezésén át az erőszakig terjedt. Nagy összegű készpénzének és tetemes vagyonának eredetét nem tudta igazolni.
Ven 1992 és 2008 között a városi közbiztonsági hivatal helyettes, majd első számú vezetője volt. Ezután lett az igazságügyi hivatal vezetője, amíg 2009 szeptemberében őrizetbe nem vették. A nyomozás megállapítása szerint a férfi összesen 12 millió jüan (több mint 400 millió forint) csúszópénz fogadott el közvetlenül, vagy felesége közreműködésével. Cserébe jó beosztásokkal jutalmazta lekötelezőit, vállalatokat segített illegális jövedelemhez, haszonhoz. Ven öt szervezett bűnözői csoportot fedezett ugyancsak készpénzért cserébe. 2007-ben részegen megerőszakolt egy egyetemista lányt. Vent a bíróság teljes vagyonelkobzásra ítélte, és politikai jogainak megfosztására élete végéig. A középnyugat-kínai nagyvárosban tavaly csaptak le a kiterjedt bűnhálózatokra és bandákra, s több mint 90 helyi vezető ellen emeltek vádat. Közülük 42-ről bizonyosodott be, hogy bűnszervezetnek nyújtott segítséget.
Kínában ugyancsak szerdán jelentették be, hogy a közbiztonsági miniszter volt helyettesét, Csang Sao-tungot (Zhang Shaodong) bíróság elé állították vesztegetés és hivatali hatalommal való visszaélés miatt. Csangot, aki a közbiztonsági tárcánál a gazdasági bűncselekmények nyomozó hivatalának is az igazgatója volt, még tavaly decemberben kizárták a kommunista pártból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


