Ide ne?
Kárpátaljai magyar falvak lakói tiltakoznak a tervezett menekülttábor ellen
A Munkácshoz közeli Dercen és Fornos községek mintegy kétezer lakója nagygyűlésen tiltakozott csütörtökön az ukrán belügyminisztérium azon terve ellen, hogy menekülttábort létesít a két település határában.
2010.03.11 17:33MTIA két magyar falu lakosságának mostani tiltakozását az váltotta ki, hogy szerdán az ukrán védelmi minisztérium átadta a belügyi tárcának azt az egykori szovjet katonai létesítményt, amelynek a területén a belügyi hatóságok a menekülttábor kialakítását tervezik. A menekültszállás létrehozásának szándékát a múlt évben jelentette be Ungváron Jurij Lucenko akkori belügyminiszter.
Az érintett községek lakói néhány hete aláírásgyűjtési akcióba kezdtek a tervezett létesítmény ellen. A menekültszállás létesítését kifogásolta Kárpátalja megye vezetése is, de ez sem tántorította el a belügyminisztériumot a szándékától. A derceni és fornosi lakosok a nagygyűlésen bejelentették: a végsőkig kitartanak és mindent megtesznek annak érdekében, hogy településeik mellett ne épülhessen menekültszállás, mert szerintük az veszélyeztetné a térségben élők biztonságát és egészségét. Úgy vélik, az egykori katonai objektumot sokkal hasznosabb célra is fel lehetne használni – adta hírül az ungvári ua-reporter.com hírportál.
A tiltakozó akció résztvevői nyilatkozatot fogadtak el, amelyben felszólítják a hatóságokat, hogy a munkácsi járás területén egyáltalán ne engedélyezzenek menekültszállást. Egyúttal úgy döntöttek, hogy ismét Ukrajna elnökéhez, parlamentjéhez és kormányához fordulnak a probléma megoldása érdekében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06