A fiatalok ivászatának vetnének véget
Lettországban tilos alkoholt árusítani az első tanítási napon
A lett parlament törvényben tiltotta meg szeszes italok árusítását szeptember 1-jén, hogy ezáltal elejét vegye a fiatalok ivászatának a tanév első napján.
2010.02.25 19:06MTIDarmite Kikuste, a jogszabályt beterjesztő képviselő a csütörtöki szavazás előtt annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a szülők támogatni fogják kezdeményezését, és maguk is példát mutatnak gyermekeiknek. A törvénytervezet éles vitákat váltott ki a kormányzó jobboldali koalíción belül, nem is beszélve az alkoholos italokat gyártó és terjesztő vállalatokról.
Bírálói azt mondják, hogy ez nem más, mint egy populista intézkedés az októberi lettországi parlamenti választásokra sandítva, ráadásul a jelenlegi törvények szerint 18 éven aluliak amúgy sem vásárolhatnak alkoholt az országban.
A parlament által elfogadott törvényt még az államfőnek is alá kell írnia, hogy jogerőre emelkedjen. Egy 2007-ben 51 európai ország bevonásával készült felmérés adatai szerint a 16 éves lett fiatalok 89 százaléka ismerte el, hogy az előző 12 hónap során fogyasztott alkoholt, szemben a 82 százalékos európai átlaggal.
A megkérdezett ifjú lettek 45 százaléka vallotta be: előfordult már, hogy részegre itta magát. Utóbbi esetében az európai átlag 39 százalék. A 2,2 millió lakost számláló Lettország 1991-ben vált ki a Szovjetunióból és nyerte vissza függetlenségét. A balti köztársaság 2004-ben csatlakozott az Európai Unióhoz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


