Nem magyar-szlovák
Bugár: a szlovákság felé nyitott magyar párt lesz a Híd
Nem magyar-szlovák, hanem a szlovákság felé nyitott magyar párt lesz a Híd - állítja Bugár Béla, az új szlovákiai párt, a Híd-Most egyik alapítója.
2009.07.11 10:28MTI"Nem, ez egy magyar párt lesz, mely megnyitja kapuit a szlovákok felé is" - jelentette ki Bugár az Új Szó című szlovákiai magyar napilapban szombaton megjelent interjújában. A Híd, amelyet a Magyar Koalíció Pártjából kilépett parlamenti képviselők alapítottak, szombaton tartja első, alapító közgyűlését a dél-szlovákiai Somorja melletti Csölösztőn.
Bugár szerint a Hídban két platform lesz - egy szlovák és egy magyar -, s ezek közül az egyik sem szavazhatja le a másikat.
"Lesz tehát egy magyar és egy szlovák platform, ezek közül az egyik sem szavazhatja le a másikat. Minden kérdést mindkét platform megvitat majd. Ha valahol feszültség keletkezik, akkor tárgyalni kell, nem fordulhat elő, hogy az erősebb platform leszavazza a gyengébbet, ahogy az MKP-ben az utóbbi időben gyakran előfordult" - fejtette ki Bugár, aki egy évtizedig volt az MKP elnöke.
Hozzátette, hogy a Híd elnökségében is lesz egy szlovák személyiség - nem hivatalos értesülések szerint Rudolf Chmel, Csehszlovákia utolsó budapesti nagykövete, neves hungarológus. Bugár azt állítja, hogy az új pártnak nagyon sok szlovák szimpatizánsa van.
A politikus bízik abban, hogy ily módon majd a szlovákság egy részét is sikerül a magyar vagy a kisebbségi ügyek mellé állítani, s ezzel kifogni a szelet a nacionalizmus vitorláiból.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


