A miniszterelnöknek le kellene mondania
Az izraeliek többsége egyetértene Olmert távozásával
Ehud Olmert miniszterelnöknek le kellene mondania - véli az izraeliek többsége a 2006-os libanoni háborúról szóló végleges jelentés ismeretében egy csütörtökön közzétett közvélemény-kutatási eredmény szerint.
2008.01.31 09:20MTIA válaszadók 57 százaléka felelt igennel, 33 százaléka nemmel a kérdésre: "A jelentés ismeretében egyetértene-e a miniszterelnök lemondásával?" A Maariv izraeli napilapban közölt felmérést a Teleseker közvélemény-kutató intézet készítette, 500 fő megkérdezése alapján. A statisztikai hibahatár 4,5 százalékos.
Az előző nap ismertetett jelentés "nagy és súlyos kudarcként" értékelte a háborút. Súlyos baklövéseket és hibákat állapított meg "a döntéshozatal legfelső katonai és politikai szintjén egyaránt", de nem utalt arra, hogy indokoltnak tartja-e Olmert távozását. A miniszterelnök még szerdán közölte: nem tervezi lemondását. A kormány második embere, Hájim Ramón miniszterelnök-helyettes csütörtökön szintén elutasította Olmert távozásának vagy előre hozott választások kiírásának a lehetőségét. "Ezután a jelentés után a hatalom stabilitásának megőrzése a legfontosabb. Egy olyan ország, mint Izrael nem működhet úgy, hogy minden második évben választásokat rendez" - nyilatkozta Ramón a közszolgálati rádiónak.
Hozzátette azt is: a miniszterelnök "jobb teljesítményt nyújt, mint bárki a koalícióban azok közül a riválisai közül, akik a helyére szeretnének kerülni". Mint arra a Maariv rámutatott, a bizottság 2007-ben bemutatott előzetes jelentése jóval kritikusabb hangvételű volt a miniszterelnökkel szemben és egy akkori készült felmérésen a válaszadók jóval nagyobb aránya, 73 százaléka értett volna egyet azzal, ha lemond a kormányfő.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


