Egy 19 éves diáklány memoárja...
Diákprostitúció-botrány Franciaországban
A kormányt is önkritikára késztette egy 19 éves diáklány memoárja és egy egyetemista prostituáltakkal készült interjúkötet miatt kirobbant botrány Franciaországban.
2008.01.30 14:10MTILaura D. spanyol-olasz szakos és az egyetem mellett munkát is vállalt, de a telefonos ügyfélszolgálatnál keresett pénz nem volt elég az albérletre meg a könyvekre, a tananyagban pedig lemaradt. A szülők fizetése alig több a minimálbérnél, és mivel van munkájuk, Laura nem jogosult szociális támogatásra. Így lett a lányból 18 éves korában prostituált. A Mes cheres études (kb. Az én drága tanulmányaim) című önéletrajzi kötetéből kiderül, hogy ügyfelei jellemzően házas, gazdag férfiak, akik az interneten keresnek maguknak egyetemista alkalmi partnert és átlagosan 400 eurót (103 ezer forintot) fizetnek egy pásztoróráért.
Egy alkalommal a diáklány laptopot kért pénz helyett. Kapott is egyet a klienstől, aki a hotelszobát is rendben kifizette, viszont erőszakoskodott vele és szadista nemi aktusra kényszerítette. Laura D. története csak egy a 40 ezer közül - állítja a SUD Etudiant diákszervezet. A rendőrség ezt vitatja, saját becslésük szerint 20 ezer egyetemista prostituált dolgozik az országban.
"A legtöbben egy-két vendéget fogadnak havonta" - mondta Eva Clouet, a másik botránykönyv szerzője, aki egyetemi hallgató szexmunkásokkal készített interjúkat és ügyfeleket is sikerült megszólaltatnia. A diákokat nem futtatók, hanem az oktatási rendszer kényszeríti prostitúcióra. Ha lenne elég kollégium meg szociális támogatás, és a tanulmányi követelmények engednék, hogy legális részmunkaidős állást vállaljanak a hallgatók, akkor megszűnne a kényszer - mondta Clouet a német Der Spiegel beszámolója szerint.
Valérie Pécresse, a felsőoktatásért felelős miniszter szerint a "jelenség nehezen számszerűsíthető", mert sok a tabu körülötte. A miniszter ugyanakkor elismerte, hogy a kormány "nem koncentrált eléggé" a szegény sorsú diákok megsegítésére, és megígérte, hogy fejleszteni fogják a támogatási rendszert.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


