Erőszak
Autóval rontott a zsinagógára: gyűlölet-bűncselekmény miatt emeltek vádat Ausztráliában
Egy férfi pickuppal törte be egy brisbane-i zsinagóga kapuját, a rendőrség szerint hajszálon múlt, hogy nem történt személyi sérülés.
2026.02.23 06:58ma.huGyűlölet-bűncselekmény miatt emeltek vádat egy férfi ellen, aki péntek este egy kisteherautóval nekihajtott egy zsinagóga kapujának az ausztrál Brisbane városában. A biztonsági kamerák felvételei szerint a sofőr megállt az épület előtt, majd hátramenetbe tette a Toyota Hilux járművét, és több alkalommal nekiütközött a kapunak, amely végül kidőlt.
A Queensland Police tájékoztatása szerint az elkövetőt az eset után kilencven percen belül őrizetbe vették. Michael Hogan megbízott rendőrfelügyelő elmondta, hogy a férfi kis híján elütött egy járókelőt, mielőtt a zsinagógát vette célba. A hatóságok vizsgálják, hogy a támadás idején szerepet játszott-e az elkövető mentális állapota vagy esetleges alkoholos, illetve kábítószeres befolyásoltsága.
A történtek után a zsidó közösség vezetői élesen elítélték az incidenst. Libby Burke, a Queensland Jewish Board of Deputies alelnöke úgy fogalmazott, hogy a támadás nemcsak a zsidó közösség, hanem az egész társadalom ellen irányult. Szavai szerint az ilyen cselekmények aláássák a biztonságérzetet minden olyan helyen, ahol emberek hitük szerint gyakorolják vallásukat.
Másnap David Crisafulli is megszólalt, és támogatásáról biztosította az érintett közösséget. Kiemelte, hogy a kormány szigorúbb jogszabályokat terjesztett a parlament elé a vallási helyek védelmére, éppen az ilyen jellegű támadások megelőzése érdekében.
Az elmúlt időszakban több országban is növekedett az antiszemita erőszak és a gyűlölet-bűncselekmények száma azóta, hogy 2023 októberében kirobbant a gázai háború a Hamas és Izrael között. Ausztráliában az elmúlt években több súlyos incidens is történt zsidó célpontok ellen, ami tovább növeli a feszültséget és a társadalmi aggodalmat.
ANTISEMITIC ATTACK IN AUSTRALIA: A man was arrested and charged with a hate crime after ramming a truck into the gates of the Brisbane Synagogue in Queensland, narrowly missing a bystander as the gates fell. pic.twitter.com/GmIuaDPO8x
— KolHaolam (@KolHaolam) February 22, 2026
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


