Katasztrófa
Gulyás Gergely: a sóbánya fölötti patakot korábban el kellett volna terelni
Ez óriási emberi mulasztás, a felelősség megállapítása pedig a román hatóságok feladata.
2025.06.04 22:03MTIA parajdi tragédia mögött egyértelműen emberi mulasztás áll - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten a Kormányinfón, kiemelve: a magyar kormány minden segítséget megad.
Gulyás Gergely elmondta, szerdai ülésén a kormány tárgyalt a Székelyföldön bekövetkezett természeti csapásokról is, meghallgatva a Hargita megyei tanács elnöke, Bíró Barna Botond beszámolóját is.
Egyértelműnek nevezte, hogy a parajdi tragédiát elkerülhetővé tette volna, ha a sóbánya fölötti patakot korábban elterelték volna. Ez óriási emberi mulasztás, a felelősség megállapítása pedig a román hatóságok feladata - közölte.
Hozzátette, a magyar kormány az RMDSZ-szel és a Hargita Megyei Tanáccsal tartja a kapcsolatot, és minden segítséget megad.
Magyar kutatók is aktívan bekapcsolódtak abba az űrgeodéziai megfigyelő rendszerbe, magyar vízügyi és katasztrófavédelmi szakemberek is a helyszínre érkeztek, a kormány képviseletében Nacsa Lőrinc nemzetpolitikai politikai államtitkár járt a helyszínen. Gyorssegélyként a kormány 10 millió forintot adott, és az Ökumenikus Segélyszervezet is segélyprogramot is indított - számolt be Gulyás Gergely.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:10 Változik a közlekedés péntek délután a Puskás Aréna környékén
- 8:09 Folytatódik a kánikula, de pünkösdvasárnap hidegfront érkezik
- 6:06 A Fidesz, a KDNP, a Mi Hazánk és a Jobbik javaslatot tett új alkotmánybírókra
- 22:05 Vizsgálatot kezdeményezett a Fővárosi Kormányhivatal visszaélések gyanúja miatt
- 20:54 NMHH: létfontosságú kérdés a gyerekek védelme az online térben
- 18:27 Öngyilkosságban közreműködés miatt állított elő egy férfit a rendőrség
- 16:23 Új nyomok kerültek elő Madeleine McCann ügyében
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06