Fico elleni merénylet
A szlovák miniszterelnök először vett részt kormányülésen a merénylet óta
Az 59 éves szlovák kormányfőre május 15-én, a pozsonyi kabinet Nyitrabányán tartott kihelyezett ülése után lőtt rá többször Juraj Cintula 71 éves lévai lakos.
2024.07.09 17:23MTIElső alkalommal vett részt a szlovák kormány ülésén kedden Robert Fico miniszterelnök az ellene május közepén elkövetett fegyveres merénylet óta.
"Lassan visszatérek a munkatempóba, és remélem, hogy mihamarabb rendben leszek, hogy teljes mértékben el tudjam látni a funkciómat, amelyre Szlovákia állampolgárai megválasztottak" - mondta Fico a TASR szlovák közszolgálati hírügynökségnek a kabinet keddi ülése során. A hírügynökség szerint a miniszterelnök a kormány szerdára tervezett ülésén is részt vesz.
Robert Fico a merénylet után először júniusban mutatkozott a nyilvánosság előtt egy, a közösségi médiában nyilvánosságra hozott videóbejegyzésében, majd - kormánytagok közlései szerint - ahogy állapota kezdett jobbra fordulni, már aktívan bekapcsolódott a kormányzati munkáról folytatott egyeztetésekbe. Az elmúlt napokban részt vett a Ciril és Metód napja alkalmából rendezett állami ünnepségen, illetve hétfőn egy aratási rendezvényen is.
Az 59 éves szlovák kormányfőre május 15-én, a pozsonyi kabinet Nyitrabányán (Handlová) tartott kihelyezett ülése után lőtt rá többször Juraj Cintula 71 éves lévai lakos. Az előre megfontolt gyilkosság kísérletének vádját a múlt héten terrorcselekmény vádjává minősítették át.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 Elfogtak egy férfi, akit szexuális erőszakkal és kiskorú veszélyeztetésével gyanúsítanak
- 21:10 Szeizmikus krízis Görögországban - Több mint 12.800 földrengés rázta meg a Santorini-Amorgos övezetet
- 20:30 11 vasutas hősies, gyors és profi cselekvésével több mint 30 vasúti kocsit mentett ki a tűzből
- 18:28 Hankó Balázs: február 12-én dupla nyugdíjat kapnak a nyugdíjasaink
- 16:36 Traktorok bénították meg London belvárosát - a brit farmerek az új adó ellen tiltakoznak
- 14:17 Trump rendelete nyomán a Google Maps átnevezte a Mexikói-öbölt
- 13:10 Meteorológia: az idei tél leghidegebb reggelére ébredtünk
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06