Vatikán
Ferenc pápa még nincs jól, ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét
Influenzaszerű tünetekkel küzd a katolikus egyházfő.
2023.11.29 10:45MTIFerenc pápa a szerdai általános audiencián azt mondta, hogy még nincs jól, s ismét egy munkatársa olvasta fel beszédét influenzás megbetegedése miatt.
A katolikus egyházfő a Szent Péter tér helyett a vatikáni VI. Pál teremben tartotta az audienciát.
A pápa kerekesszék nélkül, botra támaszkodva lépett be a terembe.
Azt mondta: nem ő olvassa fel az audienciára szánt beszédet, mivel "még nincs jól az influenza miatt".
A beszédet Filippo Ciampanelli, a szentszéki államtitkárság munkatársa olvasta fel.
Influenzaszerű tünetei miatt a pápa szombaton lemondta aznapi programjait, vasárnap pedig a lakosztályából jelentkezett be, és üzenetét egyik munkatársa olvasta fel helyette.
Az egyházfő szombaton szűrővizsgálaton volt a Vatikántól nem messzi Gemelli klinikán, ahol kizárták a tüdőgyulladás lehetőségét. Az utóbbi napokban intravénás antibiotikumos kezelést kapott, miközben több tervezett programját is törölték.
Korábban Ferenc pápa egészségi okokból lemondta részvételét az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciáján (COP28), amelyre pénteken utazott volna el Dubajba.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 19:30 Megválasztották az új pápát
- 18:20 Brutális fejszés támadás a Varsói Egyetemen - egy nő életét vesztette
- 16:29 Vízszivárgás miatt meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát
- 14:26 Seattle-ben több tucat Izrael-ellenes tüntetőt vettek őrizetbe Washington állam egyetemén
- 12:24 Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
- 10:23 Budapesten fogták el egy bűnszervezet Lengyelországban körözött vezetőjét
- 8:22 Nyugdíjkorrekciót javasol a miniszterelnöknek írt levelében a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06