Hírszerzés
A felbocsátott észak-koreai kémműhold felvételeket készített a Fehér Házról és a Pentagonról
A felvételeket az észak-koreai vezető is szemrevételezte.
2023.11.28 07:09MTIA nemrég felbocsátott észak-koreai kémműhold felvételeket készített a Fehér Házról, a Pentagonról, valamint amerikai repülőgép-hordozókról a norfolki haditengerészeti támaszponton - jelentette a KCNA észak-koreai hírügynökség helyi idő szerint kedden.
A tájékoztatás szerint a felvételeket, amelyeken egy virginiai repülőtér és a Newport News Hajógyár szintén látható volt, Kim Dzsong Un észak-koreai vezető is szemrevételezte hétfőn este.
A KCNA arról számolt be, hogy az egyik képen négy atommeghajtású amerikai repülőgép-hordozót és egy brit repülőgép-hordozót lehetett látni. Észak-Korea ugyanakkor nem tette közzé a kémműhold által készített felvételeket.
Phenjan november 21-én este Föld körüli pályára állította első katonai kémműholdját, amely állítása szerint amerikai és dél-koreai csapatmozgások megfigyelésére szolgál. A Malligjong-1 elnevezésű műholdat az új fejlesztésű Csollima-1 hordozórakétával indították, miután a kommunista állam sikertelenül már májusban és augusztusban is próbálkozott a felbocsátással.
Phenjan bejelentette, hogy további műholdak indítását tervezi a közeljövőben. Washington és Szöul egyaránt elítélte az észak-koreai műholdindítást arra hivatkozva, hogy a lépés az ENSZ Biztonsági Tanácsának tiltásaiba ütközik.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06