Ukrajnai háború
Ukrán ügyészség: az orosz erők Donyeck megyei településeket lőttek, áldozatok
Az orosz erők irányított és nagyerejű bombákat vetettek be, valamint harckocsikból lőttek.
2023.09.27 20:27MTIAz orosz csapatok lakott területeket lőttek szerdán az ukrajnai donyecki régió északi részén, aminek következtében egy helyi lakos meghalt, további négy pedig megsebesült - közölte a Donyeck megyei ügyészi hivatal a Facebookon.
Az előzetes adatok szerint az orosz erők irányított és nagyerejű bombákat vetettek be, valamint harckocsikból lőttek. Több mint kéttucat családi ház és kereskedelmi épület, gázvezetékek és az elektromos hálózat rongálódott vagy semmisült meg - írta közleményében az ügyészség.
Az ukrán vezérkar esti harctéri helyzetjelentésében arról számolt be, hogy az ukrán rakétaegységek megsemmisítettek egy Sz-300-as orosz légvédelmi rakétarendszert és hat tüzérségi fegyvert, a légierő pedig hét csapást mért orosz katonai összpontosulásokra.
A katonai vezetés kiemelte, hogy folytatódik az ukrán offenzíva a Zaporizzsja megyei Melitopol és a donyecki régióban lévő Bahmut városok környékén.
A beszámoló szerint szerdán 14 katonai összecsapás történt, az orosz erők 44 légicsapást hajtottak végre, és 27-szer nyitottak tüzet rakéta-sorozatvetőkkel az ukrán csapatok állásaira és lakott területekre.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 23:38 Adventi Iparművészeti vásár nyílt a Várkert Bazárban
- 22:36 A legjobb film díját nyerte a Semmelweis Torontóban
- 21:36 Megdőlt az országos melegrekord szombaton
- 20:17 Megbénította a német tartományi fővárost az intenzív havazás - videók
- 19:42 Hirtelen összeomlás fenyegeti a ferde olasz tornyot
- 18:32 Izrael bérgyilkosokat küld számos országba, nagy megtorlás indul
- 17:22 George Floyd gyilkosának támadója ki akarta végezni a volt rendőrt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06