Katonák, férjek, apák haltak meg
Lezuhant egy lengyel katonai szállítógép
Leszállás közben lezuhant egy katonai szállítógép az északnyugat-lengyelországi Miroslawiec katonai repülőterén, a fedélzeten tartózkodó 20 ember életét vesztette - közölte csütörtök hajnalban Donald Tusk kormányfő.
2008.01.24 06:43MTIA Casa C-295-m típusú, spanyol gyártmányú repülőgép szerda este négyfős legénységgel és 16 utassal közvetlenül a landolás előtt zuhant le, 800 méternyire a leszállópályától erdős területen földnek csapódott, és kigyulladt. Az áldozatok között volt a lengyel hadsereg egyik dandártábornoka is. "Katonák, férjek, apák haltak meg, és ez a legtragikusabb ebben a katasztrófában" - mondta a kormányfő, aki azonnal a szerencsétlenség színhelyére utazott. "Nagy veszteség érte a lengyel légierőt" - tette hozzá. A szerencsétlenség oka továbbra is ismeretlen. A repülőgép utasai egy repülésbiztonsági konferencia résztvevői voltak. A gépen eredetileg többen utaztak, amikor Varsóból felszállt, de előzőleg leszállt Powidzban, Poznanban és Krzesinyben. Miroslawiec után Swindwinbe és Krakkóba szállított volna katonákat. Lech Kaczynski elnök nemzeti gyászt rendelt el. A Horvátországi látogatáson tartózkodó államfő csütörtökön tér vissza Lengyelországba. Harmincöt éve ez a legsúlyosabb katonai repülőszerencsétlenség Lengyelországban. 1973-ban 18 ember, közöttük két miniszter vesztette életét hasonló balesetben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


