Társadalom
Ideiglenesen bezárt a Tienanmen téri események hongkongi múzeuma
A helyi hatóságok vizsgálatot indítottak egy, a működési engedélyével kapcsolatos panasz kapcsán.
2021.06.02 21:30MTIIdeiglenesen bezárt szerdán az 1989-es Tienanmen téri események hongkongi múzeuma, miután a helyi hatóságok vizsgálatot indítottak egy, a működési engedélyével kapcsolatos panasz kapcsán - adta hírül internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
A múzeum üzemeltetője, a Hong Kong Alliance in Support of Patriotic Democratic Movements of China (Hongkongi szövetség Kína hazafias demokratikus mozgalmainak támogatására) szerdai közleményében azt írta: a múzeum igazgatóbizottsága további jogi tanácsadást tart szükségesnek az ügyben. "Úgy döntöttünk, hogy ideiglenesen bezárjuk a múzeumot dolgozóink és látogatóink biztonságának megóvása érdekében" - közölték.
A szövetség korábban Hongkongban minden június 4-én gyertyafényes megemlékezést szervezett a Tienanmen téri események évfordulóján. A megemlékezés megtartására a hongkongi rendőrség idén második alkalommal nem adott engedélyt a koronavírus-járvány miatti óvintézkedésekre hivatkozva.
Kedden jelent meg a hír, hogy a hongkongi élelmiszer- és környezethigiéniai hatóság vizsgálatot indított a múzeum ellen egy olyan panasz kapcsán, miszerint az intézmény nem rendelkezik a vonatkozó jogszabályok által előírt engedéllyel.
A múzeumot üzemeltető szövetség közölte: a kiállítást 550-en látogatták meg azóta, hogy a múzeum vasárnap újranyitott egy korábbi - járvánnyal kapcsolatos - bezárást követően.
A szövetség továbbá arra szólította fel a hongkongiakat, hogy emlékezzenek meg a maguk módján a június 4-i évfordulóról "törvényes, biztonságos, békés és ésszerű módon, hogy az igazság ne tűnjön el".
A pekingi keményvonalas kommunista vezetés utasítására a kínai hadsereg 1989. június 4-én nekilátott a Peking központjában található Tienanmen tér kiürítésének, miután áprilisban elfoglalták a demokratikus változásokat követelő tüntetők. Az erőszakos művelet halálos áldozatainak száma máig ismeretlen, mivel a történtek Kínában azóta is tabunak számítanak. A becslések néhány száz és háromezer közé teszik a meggyilkolt emberek számát, de az akkor Pekingben állomásozó brit nagykövet 2017-ben előkerült titkos távirata szerint tízezer halottja is lehetett a vérengzésnek. Kínában az eseményekkel kapcsolatos megemlékezéseket és megnyilvánulásokat szigorúan tiltják.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:29 Jeffrey Sachs professzor - A Covid-19 szinte biztosan amerikai laborban készült és Kínába küldték tesztelni
- 6:23 Vadászgép fogott el egy gyanús repülőt Trump bedminsteri golfklubja felett
- 22:20 Újabb földrengés volt Csongrád térségében
- 20:14 Dél-Korea készpénzosztással élénkíti a gazdaságot - Indul a több milliárd dolláros fogyasztásösztönző program
- 18:26 Villámáradás Texasban - újabb halálos áldozatokat találtak és több tucat eltűntet keresnek
- 16:25 Megőrizte első helyét a BMW a prémium márkák mezőnyében
- 14:07 Hőség - zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06