Két robbanás rázta meg a koszovói települést
Kézigránátos támadás az albánok és szerbek által lakta Kosovska Mitrovicán
Két erős robbanás rázta meg szombaton késő este a szerbek és albánok által vegyesen lakott észak-koszovói Kosovska Mitrovica települést.
2009.01.25 08:40MTISenki sem sérült meg, csak anyagi kár keletkezett - közölte a rendőrség. Egy órán belül történt a két robbanás a város északi részén albánok lakta házak közelében egy olyan kerületben, ahol vegyesen laknak albánok és szerbek is. (A két népcsoport egyébként jórészt elkülönül egymástól: a 80 ezer albán túlnyomó többsége a déli városrészben él, a 20 ezer szerb zöme pedig az északi kerületekben.)
Egyelőre nem tudni, ki állhat a rendőrség gyanúja szerint kézigránátokkal elkövetett két támadás mögött. A helyi rendőrség és a nemzetközi békefenntartó erő (KFOR) közös vizsgálatot indít az ügyben. Kosovska Mitrovicában az elmúlt hónapokban több alkalommal összetűzésbe keveredtek egymással a szerbek és az albánok.
A túlnyomórészt albánok lakta Koszovó tavaly februárban egyoldalúan kivált Szerbiából, önálló állammá nyilvánította magát. Belgrád nem ismeri el a volt dél-szerbiai tartomány állami függetlenségét.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06