Bejrúti robbanás
Azbej Tristan: életmentő segítségre van szüksége Libanonnak
Több mint 4000-en sérültek meg a keddi kettős robbanásban, és ennyi sérültet képtelen ellátni a helyi egészségügyi rendszer.
2020.08.05 09:01MTIRövid távon életmentő segítségre van szüksége Libanonnak a bejrúti robbanás után - mondta a Miniszterelnökség üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkára szerda reggel az M1 aktuális csatornán.
Azbej Tristan telefonon bejelentkezve közölte, miután egyeztetett Libanon magyarországi nagykövetével és karitatív szervezetekkel, úgy látja, hogy elsősorban katasztrófavédelmi és orvosi segítségre van szüksége Libanonnak.
Hozzátette, több mint 4000-en sérültek meg a keddi kettős robbanásban, és ennyi sérültet képtelen ellátni a helyi egészségügyi rendszer.
Tudni kell azt is, hogy Libanonban jelenleg államcsőd van, és a bejrúti kikötőben a robbanás miatt nagy mennyiségű élelmiszer és gyógyszerkészlet semmisült meg, amelyeket középtávon pótolni kell - mondta.
Hosszú távon pedig újjáépítési segítségre lesz szüksége az államnak, hiszen például egy kórház is megsemmisült a robbanásban - mondta Azbej Tristan.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:49 Lezuhant az Air India Gatwickre tartó járata
- 8:03 Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
- 6:02 Késsel halálosan megsebzett egy tanuló egy oktatási asszisztenst egy francia iskolában
- 22:48 Több halálos áldozattal járó lövöldözés történt egy grazi iskolánál
- 20:39 Izrael kitoloncolta Greta Thunberget egy Gázába tartó humanitárius hajóról való őrizetbe vétel után
- 18:39 Hatvan pályaművet díjazott, az egyetemisták felé nyit a Neumann Társaság
- 16:37 Létező adatok alapján teremtenek mesterséges személyiségeket a kiberbűnözők
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06