Koronavírus
Belgium két tartományában már nem kezelnek fertőzött beteget intenzív osztályokon
A kórházi felvételek száma is egyre csökken.
2020.06.04 18:46MTIBelgium két tartományában már nem kezelnek koronavírussal fertőzött beteget intenzív osztályokon - írta csütörtökön a helyi sajtó.
Az országban szerdáról csütörtökre az intenzív ápolásban részesülők száma mintegy 30 fővel csökkent, 143-ra, azonban a flamand és a brüsszeli régióban még mindig magas az életveszélyes állapotban lévő betegek aránya az egészségügyi intézményekben.
A kórházi felvételek száma is egyre csökken: a héten átlagosan napi 28 új pácienst regisztráltak, ez 20-szor kevesebb, mint két hónappal ezelőtt volt. A szakértők szerint a több hete érvényben lévő korlátozásenyhítések "nem lendítették negatív irányba a járványügyi mutatókat, mivel a fertőzések száma tendenciózusan csökken".
A vírus melegágya Belgiumban továbbra is a flamand régió. Szerdáról csütörtökre 28-an lettek a Covid-19 betegség áldozatai, a halálesetek száma országos szinten átlépte a 9500-at.
A szomszédos Hollandiában 209 új fertőzöttet azonosítottak 24 óra leforgása alatt. A viszonylag magas szám a helyi sajtó szerint annak a következménye, hogy az országban június eleje óta kiterjesztették a szűrést. Szerdáról csütörtökre 8394 tesztet végeztek el, ez eddig a legmagasabb egy nap alatt elvégzett tesztszám a vírus ottani megjelenése óta.
A járvány további 13 ember életét követelte, a halálos áldozatok száma kis híján 6000 a 17,5 millió lakost számláló Hollandiában.
Luxemburgban a legfrissebb statisztikák szerint 4 új fertőzöttet azonosítottak, de a járvánnyal kapcsolatos új halálesetről most sem érkezett hír.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:28 Elfogtak egy férfit a brit miniszterelnök londoni házában történt tűzesettel kapcsolatban
- 6:27 DK: nem lehet eltitkolni a kínai hitel feltételeit
- 20:23 Tűz volt Keir Starmer brit miniszterelnök londoni házában
- 18:55 A Hamász átadta a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek Edan Alexander túszt
- 16:51 Főpolgármesteri Hivatal: Karácsony Gergely felmentette a BKV vezérigazgatóját
- 16:42 Kelemen Hunor levélben kéri az erdélyi magyar közösséget George Simion megállításához
- 14:00 Kisiklott egy vonat Debrecennél, miután kacsaszállító kamionnal ütközött - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06