Veszély
Újabb lavinák akadályozzák az eltűnt hegymászók utáni kutatást Nepálban
Az újabb kisebb lavinák miatt rendkívül veszélyessé vált annak a térségnek a megközelítése, ahol utoljára látták a hét hegymászót.
2020.01.19 11:11MTIÚjabb lavinák miatt le kellett állítani a pénteki hógörgeteg által a nepáli Annapurna hegy közelében elsodort hét hegymászó utáni kutatást - közölte vasárnap egy nepáli idegenforgalmi vezető.
A hét végén mintegy 200 hegymászót mentettek ki a túraútvonal más részeiről, és helikopterekkel biztonságba szállították őket - mondta Míra Acsaríja.
Acsaríja szerint az újabb kisebb lavinák miatt rendkívül veszélyessé vált annak a térségnek a megközelítése, ahol utoljára látták a hét hegymászót.
A hegymászók - négy dél-koreai és három nepáli - egy népszerű túraútvonalon haladtak pénteken Deurali faluban, 3200 méter magasan, amikor a lavina rájuk zúdult.
A dél-koreai külügyminisztérium szerint a lavinát, amely pénteken éjfél előtt zúdult a népszerű hegymászó-ösvényre, az előző heti esőzés és a havazás váltotta ki. A tárca szerint a csoport öt másik dél-koreai tagja ép és egészséges, és egy kunyhóban talált menedékre.
A négy dél-koreai - két férfi és két nő - önkéntesként tanítottak Nepálban. Dél-Korea szakembereket küldött Katmanduba a mentőakció segítésére.
Four South Koreans and three Nepali guides remain missing following an avalanche near the Annapurna mountain range, while over 150 domestic and foreign tourists have been rescued from in and around the area, officials said.#Nepal https://t.co/mfr7oH8IEX
— The Hindu (@the_hindu) 2020. január 19.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 7:51 Hőség - Rómában a legmagasabb szintű hőségriasztás lépett érvénybe
- 20:48 Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
- 18:43 Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
- 16:42 A Fidesz elítéli a nagyváradi premontrei rendház elleni erőszakos hatósági intézkedést
- 14:39 Kilakoltatták Fejes Rudolf Anzelm apátot a nagyváradi premontrei rendház önkormányzatnak ítélt helyiségeiből
- 12:37 Kormányszóvivő: Budapest felkészülve várja a Bajnokok Ligája döntőt
- 11:36 Tűz ütött ki egy kóser szupermarketben London jórészt zsidók lakta Golders Green negyedében
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


