Terrorizmus
Szakértő: 50 ezer halottja van az Iszlám Államnak
Jelenleg a terrorszervezetnek még 15 ezer harcosa lehet szabadon, 12 ezren már fogolytáborban vannak, mellettük körülbelül 70 ezer családtag is.
2019.11.19 21:30MTIAz Iszlám Állam nevű terrorszervezetnek mintegy 50 ezer halottja van - mondta Dezső Tamás, a Migrációkutató Intézet igazgatója kedden az M1 aktuális csatornán.
Az igazgató úgy fogalmazott, ez a "szellemhadsereg" szolgál példaképként a dzsihádnak, hiszen ennyien már nagyon régen nem estek el az iszlám nevében.
Jelenleg a terrorszervezetnek még 15 ezer harcosa lehet szabadon, 12 ezren már fogolytáborban vannak, mellettük körülbelül 70 ezer családtag is.
Dezső Tamás szerint a legnagyobb problémát a fiúgyermekek jelentik, hiszen őket általában besorozták, és az alkalmazott agymosás következtében a dzsihád reménységeiként tekintenek rájuk.
"Tehát az ő lelkükért indul meg a harc, hogy sikerül-e őket radikalizálni" - mondta, hozzátéve, a szélsőségesek mindent elkövetnek majd, hogy a gyermekek ne integrálódhassanak például egy európai közösségbe.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:16 Új vércsoportot fedeztek fel francia kutatók - egyedülálló eset a világon
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06